Cherry Music Festival 2024 P1 - Beton Art - Bozzi Hill Friman
1) Cherry Music Festival 2024 P1 - Jens Paldam (DK) - uiy? (DK) - fra Støberiet
2) Beton Art - fra Prags Boulevard
3) Cherry Music Festival 2024 P1 - Yi Seunggyu (KO) - fra Støberiet
4) Fabrizio Bozzi, Lars Hill & Henning Friman - fra Elværket, Helsingør
Uge 18 - Sendetider 29 apr - 05 maj 2024
Benny Holst - Onik
1) Benny Holst - Koncert - Interview af Esben Strunk - fra Herfølge Bibliotek
2) Onik - Om Nøgenhed i Kunsten - Medvirkende: Paul Enøe, Freja Maria Lützhøft Hansen
& Hellesophia Hermann - fra Herfølge Bibliotek
Uge 17 - Sendetider 22 apr - 28 apr 2024
Kristian Von Hornslet - Kunstner Messe - Erik Vitcetz - Lene & Bo - P1
1) Kunstner Messe - Interviews af forskellige Kunstnere i Herfølge
2) Lene & Bo - Musik
3) Erik Vitcetz - Om Bronzestøbning og det at være kunstner
4) Mikkel Boris (forfatter) Interviewer Kristian Von Hornslet
Mig, mig, mig - Provokation og Konceptkunst - fra Herfølge Bibliotek
Uge 16 - Sendetider 15 apr - 21 apr 2024
HY Festival - Marina Abramovic - Thurston Moore - Loud Objects - Gary Lucas
1) HY Festival - Medvirkende: Maria Bertel, Andrea Grillini, Claus Højensgaard Andersen,
Marco Colonna & Jørgen Teller - fra Mayhem
2) Marina Abramovic - fra Louisiana
3) Thurston Moore - fra Hovedbiblioteket
4) Loud Objects - fra Kulturværftet
5) Gary Lucas - fra Kulturstationen Vanløse
Uge 15 - Sendetider 08 apr - 14 apr 2024
Lydlaboratoriet - Iwatt
1) Lydlaboratoriet - Præsentation af Jacob Remin - Fra Musikhuset
2) Iwatt - Street Cirkus fra Simon Spies Plads, Helsingør
Uge 14 - Sendetider 01 apr - 07 apr 2024
PJ Fossum - David Sebastian Lopez Restrepo - Yzyx - Royal Spaceporn - Jim Kimchi
1) PJ Fossum - Vinterjazz fra Støberiet
2) David Sebastian Lopez Restrepo - Vinterjazz Fra Støberiet
3) Yzyx - Vinterjazz Fra Støberiet
4) Royal Spaceporn - Vinterjazz Fra Støberiet
5) Jim Kimchi - Vinterjazz Fra Støberiet
Uge 13 - Sendetider 25 mar - 31 mar 2024
OUA - Birth Of POP - Dslr - Timewinder
1) OUA - Oswald/Užameckis/Asheim - Vinterjazz Fra Metronomen
2) Birth Of POP - Rodney/Funderud/Ljøkelsøy - Vinterjazz Fra Støberiet
3) Dslr - David Sebastian Lopez Restrepo - Vinterjazz Fra Støberiet
4) Timewinder - Fra Grønnessegaard Gods
Uge 12 - Sendetider 18 mar - 24 mar 2024
Synaptic Biosphere - Okuda/Thomsen/Turcerová - Shu Lea
1) Synaptic Biosphere - Fra Metronomen
2) Okuda/Thomsen/Turcerová - Fra Metronomen
3) Shu Lea - Fra Click Festival
Uge 11 - Sendetider 11 mar - 17 mar 2024
Social Decline - Bilal Irshed Trio - HSMJ - Monoliths
1) Social Decline - Metal fra Dortheavej
2) Bilal Irshed Trio - Fra Brohuset, Hillerød
3) HSMJ - Allan Hammerlund, Martin Sne, Christer Irgens Møller
& Henrik Jelstrup - Fra TVmarinerets Studie
4) Monoliths - Fra Templet, Kgs Lyngby
Uge 10 - Sendetider 04 mar - 10 mar 2024
Swartzheim - NHKT - Ark - Shoko
1) Swartzheim - Metal fra Dortheavej
2) NHKT - Neil, Heine, Kresten, Thomas - Jazz fra 5E
3) Arken - Udstillinger fra Arken
4) Shoko - Fra TVmarinerets Studie
Uge 09 - Sendetider 26 feb - 03 mar 2024
Kill Trip - Marketplace - Togklodsen - Dance Intervention
1) Kill Trip - Metal fra Dortheavej2) Marketplace - Fra Støberiet
3) Togklodsen - Fra Teknisk Museum
4) Dance Intervention - Fra Toldkammer
Mite - Tesla - Center Of Earth - Kristian Vidar
1) Mite - Fra Dortheavej2) Tesla - Fra Kulturværftet
3) Center Of Earth - Fra Elværket
4) Kristian Vidar - Fra Kastelsmøllen
Uge 07 - Sendetider 12 feb - 18 feb 2024
Ord i Karens Minde Feb 2024
1) Ord i Karens Minde Feb 2024 - Fra Karens Minde
Uge 06 - Sendetider 05 feb - 11 feb 2024
Fortidisk - Cinema Noir
1) Fortidisk - fra Nationalmuseet
2) Cinema Noir - Koncert fra Frederiksberg Country Club
Den Blå Fisk - Gui Mess - Airshow
1) Den Blå Fisk - Fra Danmarks Akvarium
2) Gui Mess - Fra Guitar Messe Østerbro
3) Airshow - Fra Roskilde Lufthavn
Page 1 of 12